Kompetentne centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Dziś kobiety na ogół dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa przeróżna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/o-centrum-mama

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Dziś w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy są w stanie liczyć na fachową opiekę związaną z czasem ciąży oraz połogu.
W kolosalnym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, właśnie dlatego też całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być prowadzone przez fachowców dysponujących nie tylko wysokiej klasy sprzętem, jakkolwiek przede wszystkim również ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje dużo radości, niemniej jednak też o jego zdrowie trzeba dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, skutkiem tego również zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich zaświadczających specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci komponowane są korzystne warunki lekarskie. Doktorowie dbają nie jedynie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, lecz też o ich komfort i solidne samopoczucie, które ma prawo rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług znawców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.