Krakow Restaurant

Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj restauracji. Cenimy włoskie jedzenie bo jest smaczne, sycące oraz nie jest drogie. Oczywiście najczęściej jemy pizze. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście kosztują mniej znane dania obiadowe – risotto, polentę i desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku elementom: czy trattoria korzysta z włoskich składników, czy w karcie znajdują się również nie tak znane dania, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i potrawy z różnych zakątków kraju. W dobrej restauracji znajdziemy naturalny klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wina z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna ignorować trunków. Posiłek we włoskim klimacie koniecznie musi obejmować też trunek. Lampka białego wina to przy włoskim posiłku cos zupełnie naturalnego. mięso sezonowane w Krakowie Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese oraz cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi mieć szeroką kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto poszukać restauracji, która umie przyrządzić nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film