Piękny oraz nowoczesny Kraków

Najważniejszym z trudnych wyzwań w większości miast w Polsce jest komunikacja. Nasze gminy nie są zaadaptowane do tak wielkiego natężenia ruchu, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się liczby samochodów na polskich drogach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych kierunków rozwoju które powinno rozpocząć niemalże każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli polepszyć zadowolenie mieszkańców jak również poprawi integralność infrastruktury Krakowa.

Wśród pozostałych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Krakowianie w referendum wypowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć dużo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto ma inwestycje w przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już wybudowanymi połączeniami i naprawy już powstałych tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i by było lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski opinie
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, jak również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być ścieralna nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo wielu remontów i inwestycji, aby jeździło się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale również tramwajami. Mimo to widać wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.